Logo

O osobach z niepełnosprawnością

Date

Friday, November 15, 2019

Time

11:00 AM Europe/Warsaw

convert to my timezone
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
Required fields

If you have already registered and can't locate your "registration confirmation email" click here

The e-mail address is incorrect. Please double-check your e-mail address and make it look like this john@clickmeeting.com

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

Agenda

Podczas spotkania opowiemy o tym:

 • kim są osoby z niepełnosprawnościami i jaka jest ich sytuacja w Polsce,
 • skąd się biorą stereotypy, dyskryminacja i mowa nienawiści wobec tej grupy społecznej,
 • czym jest model społeczny niepełnosprawności i dlaczego jest ważny, 
 • jak reagować na mowę nienawiści i dyskryminację m.in. za pomocą interaktywnej książki „O osobach z niepełnosprawnością”.

Odpowiemy również na Wasze pytania związane z tematyką niepełnosprawności oraz o tym, jak efektywnie wspierać osoby z tej grupy społecznej. 

Naszymi ekspertkami będą:

 • Monika Mazur-Rafał - współzałożycielka, prezeska i dyrektorka Fundacji Humanity in Action Polska. Od 2005 r. zaangażowana w rozwijanie międzynarodowej sieci Humanity in Action. Inicjuje, tworzy oraz pomaga realizować projekty edukacyjne i aktywistyczne w ramach działalności Fundacji.
 • Magdalena Szarota - aktywistka i badaczka specjalizująca się w studiach o niepełnosprawności. Współtworzy Humanity in Action Polska. Współzałożycielka pierwszego w Polsce stowarzyszenia kobiet z niepełnosprawnościami ONE.pl. 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż:
 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie, 00‐359, ul. Kopernika 17, wpisaną do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000303048.
 • Podanie danych ma charakter dobrowolny. Podanie danych jest niezbędne celem udziału w webinarium.
 • Pani/Pana dane osobowe są udostępniane tylko tym podmiotom, które muszą mieć do nich dostęp w celu zagwarantowania odpowiedniej jakości świadczonej przez Fundację usługi tj.: ClickMeeting Sp. z o.o., ul. Arkońska 6/A4, 80-387 Gdańsk.
 • Dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia udzielonej zgody.  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Ponadto, ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza RODO lub obowiązujące przepisy w zakresie przetwarzania danych osobowych.